Opet mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako kontrolisati stres?

4 posters

Ići dole

Kako kontrolisati stres? Empty Kako kontrolisati stres?

Počalji od mazuljica Sre Feb 27, 2013 6:56 pm

Svakodnevno smo izlozeni stresnim situacijama. Svi smo na neki nacin pod stresom. Kako se vi "branite", kako ga kontrolisete da ne predje u neku vecu patologiju?


Riješite se napetosti
Oslobađanje od stresa: Noge i guzu uz zid, a leđa na pod...

Redovite vježbe smanjuju stres, potiču cirkulaciju i probavu te jačaju imunitet, a dovoljno je izdvojiti samo pet minuta na dana kako biste se riješili napetosti.

Pod stresom simpatički živčani sustav radi bez prestanka pa parasimpatički, zadužen za odmaranje i stimuliranje imunološkog sustava, ne može preuzeti. To znači da se tijelo ne može odmoriti, a čest simptom je nesanica te samim tim i pad imuniteta, piše The Huffington Post.

Redovito vježbanje smanjuje stres i ublažava njegove negativne posljedice. No bit će dovoljno i pet minuta joge na dan kako biste otpustili višak negativne energije. Položaj u kojem ležite na podu tako da su vam noge i stražnjica naslonjene na zid može vam pomoći da potaknute rad parasimpatičkog sustava. Ispod kukova možete staviti jastuk ili šal kako bi vam bilo ugodnije, a osjećaj udobnosti kao i tišina potaknut će opuštanje.

Poza br. 1

Stanite ravno i izravnajte leđa, podignite ruke iznad glave i sklopite ruke. Držite ruke u tom položaju nekoliko sekundi i spustite ih do razine ramena. Postupak ponovite devet puta.

Poza br. 2

Stojte ravno i potom lagano gornji dio tijela nakrivite udesno te ruke podignite iznad glave. Jednom rukom primite drugu oko zapešća i istegnite se devet puta. Ponovite postupak tako da se nakrivite ulijevo.

Poza br. 3

Raširite ruke najviše što možete i duboko udahnite te potom kod izdisaja skupite ruke ispred sebe. Postupak ponovite devet puta.

Poza br. 4

Isprepletite šake iznad glave i istegnite se. Potom spustite prednji dio tijela i glavu do koljena s time da su ruke iznad tijela. Ponovite postupak tri do devet puta.

Poza br. 5

Stavite lijevu ruku na srce, a desnu na trbuh i osluškujte tijelo. Dišite duboko i opustite se. Sve ove vježbe jačaju imunitet, potiču cirkulaciju i probavu te djeluju umirujuće.

(24sata.hr)
mazuljica
mazuljica

Broj poruka : 71
Datum upisa : 27.02.2013
Godina : 44
Lokacija : Belgium

Nazad na vrh Ići dole

Kako kontrolisati stres? Empty Re: Kako kontrolisati stres?

Počalji od Jeki Uto Mar 19, 2013 1:59 pm

Sa kutijom cigara Very Happy
Jeki
Jeki
Administrator
Administrator

Broj poruka : 125
Datum upisa : 27.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako kontrolisati stres? Empty Re: Kako kontrolisati stres?

Počalji od Simonida Sre Mar 20, 2013 5:02 pm

Gledati u akvarijum Very Happy
Simonida
Simonida

Broj poruka : 59
Datum upisa : 27.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako kontrolisati stres? Empty Re: Kako kontrolisati stres?

Počalji od Suza-Suza Pet Mar 22, 2013 7:12 pm

Evo se zsmisljam u pauzi kako rsdim vjezbe protiv stresa, samo sto ima mali problem, biro mi je u staklu i ako koja musterija naidje mislit ce da sam prolupala Kako kontrolisati stres? 3087484684 ma ja cu radije skafom i cigarom da ubijam stres ( a i mene Kako kontrolisati stres? 1049589496 )
Suza-Suza
Suza-Suza

Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako kontrolisati stres? Empty Re: Kako kontrolisati stres?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu